BOKHYLLOR, ett par, Florence Knoll, licenstillverkad av NKs verkstäder i Nyköping, 1960-tal.

Valnöt och jakaranda. Etikettmärkt Nordiska Kompaniet. L 81, b 31, h 110

Smärre slitage. Skada upptill på en av hyllorna. I övrigt smärre rispor, enstaka skada samt äldre tejp.

Lähtöhinta
2 000 SEK