FÄLLBORD, nyrenässans. 1800-talets slut.

Pelarfot på tre fötter. Rikt skuren dekor av blommor. Skiva med broderi med motiv av fågel, skivans sidor med skurna dekorelement. L 75, B 64, H 77.

Renoverat. Utbytta delar. Spricka. Slitage.

Lähtöhinta
1 200 SEK