KLAFFBORD, empire, 1800-talets första del.

Fanerat i mahogny samt intarsia. Pelarfot med förgylld detalj, fötter med hjultrissor. Senare intarsia i skivan. Låda i sargen. L 95 + 2x 28 B 68 H 79.

Fanerskador. Beslagsdelar saknas. Senare intrsia. Skadad klaff.

Lähtöhinta
4 000 SEK