Stol med svängd genombruten rygg samt balusterbrickor. Krysskopplade ben. Svängt framben med skuren dekor samt claw-and-ballfot. Svarvade bakre ben. Röd sits i skinn.
Slitage. Skador och sprickor vid främre benets infästning.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?