SKÅLFAT, porslin Imari Japan 1700-tal.

Oktagonal form. Dekor i imarifäger med motiv av urna med blommor. Delvis förgylld. Diam 31,5.

Sliten förgyllning. Smärre kantnagg.

Lähtöhinta
4 000 SEK