SALONGSGRUPP, 8 delar, gustaviansk stil, brickmärkt Aktiebolaget Mobilia, Malmö. 1900-talets första hälft.

Förgylld och bronserad. Soffa av badkarsmodell, stoppad rygg och sits, sju kannelerade ben, l 185. Ett par karmstolar, stoppad rygg och sits, fyra stolar. Bord med oval skiva av kolmårdsmarmor, fyra kopplade kannelerade ben, l 120, b 83, h 75.

Slitage, smärre bortfallen förgyllning. Smärre fläckar. Två stolar med annan typ av klädsel.

Lähtöhinta
12 000 SEK