BORD, delvis barock, 1700-tal.

Mörkbonad ek, rektangulär skiva, fyra kopplade balusterformade ben, kulfötter. L 106, b 64, h 78.

Slitage, sprickor. Kompletterat med senare skiva och sargkant.

Alkuperä - Provenienssi

Skattmansö herrgård.

Lähtöhinta
5 000 SEK