MATSERVIS, 74 delar, porslin, Ashburton, England, 1900-tal.

Blå underglasyr med blomsterdekor.
24 tallrikar, 12 djupa tallrikar, 16 assietter, 12 mindre assietter, terrin med lock, såssnipa, 8 uppläggningsfat i olika storlekar.

Smärre slitage. Krackelerad emalj i botten på flera delar. Enstaka nagg. Enstaka hårsprickor.

Lähtöhinta
2 000 SEK