Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

SYBORD, Karl Johanstil, samt BANKETT, Karl Johan, 1800/1900-tal.

Bordet fanerat med solfjädersformade inläggningar i skivan. Låda i sargen. L 59, b 36, h 65 cm.

Slitage, skav. Banketten med liten lagning vid armstödets infästning. Bordets skiva med spricka.

Lähtöhinta
1 200 SEK