PARTI PORSLIN, 23 delar, "Lökmönstret", Meissen.

Kanna.
Fat på fot.
Fyra uppläggningsskålar.
Uppläggningsfat.
Gräddsnipa.
Fem koppar.
Fyra fat, djupare modell.
Fat.
Fem assietter.

En del med lagning, en del med nagg. En del med fotnagg. Ett fat med flisa medföljer.

Lähtöhinta
2 000 SEK