STOLAR, 8 st, senempir, Ryssland/Baltikum 1800-talets första hälft.

Mahognyfanér. Skuren dekor på rygg, tvärslå samt frambenens överdel. Svarvade framben och sabelben bak.

Slitage. Skador. Sprickor. Fanérskador. Lagningar. Lösa delar, främst två lösa ryggplattor.

Lähtöhinta
6 000 SEK