Johan Fredrik Martin

(Ruotsi, 1755-1816)
Johan Fredrik Martin
(Ruotsi, 1755-1816)

JOHAN FREDRIK MARTIN, akvarellerad konturetsning. Sign.

"Stockholmd sedt från Mosebacke på Södermalm". 47 x 67.

Kraftigt missfärgad och slitage. Hål, fläckar och skador.

Lähtöhinta
6 000 SEK