PSALMBÖCKER, 2 st, Köpenhamn 1758 resp Christiania 1816.

Rikt dekorerade band, pergament med präglad dekor och vaxsigill med adligt vapen resp helfranskt skinnband med rik beslagsdekor och bokspännen av silver.

Slitage, pergamentbandet med skador och saknar bokspännen.

Alkuperä - Provenienssi

Bla "Christiania Opfostringshuus"

Lähtöhinta
2 000 SEK