MATBORD, Hans J Wegner, Andreas Tuck, Danmark. 1950-60-tal.

Ek, kryssformat underrede, stag av mässing, med underliggande klaffar. Brännmärkt FABRIKAT: ANDR. TUCK ARKITEKT: HANS J WEGNER DENMARK. L 190+60+60 (totalt 310 cm), b 106, h 71.

Skador och kraftigt slitage. Slagen skiva.

Lähtöhinta
12 000 SEK