Nicolaes Berchem

(Holland, 1620-1683)
Nicolaes Berchem
(Holland, 1620-1683)

NICOLAES BERCHEM, hans art, olja på duk.

Landskap med ett sovande par och kor. Ej signerad. 52 x 64.

Slitage. Krackeleringar. Uppfodrad på duk.

Alkuperä - Provenienssi

Tidigare såld på Lilla Bukowskis S185-937.

Lähtöhinta
8 000 SEK