STOLAR, ett par, rokoko, 1700-tal.

Vitmålad och bronserad. Genombruten rygg med balusterbricka. Kopplade ben med skuren fjälldekor högst upp på frambenen, H-kryss.

Hårt slitage. Sprickor. Senare bemålning. Kraftigt färgbortfall. Krackeleringar. Något ranglig. Fläckad klädsel.

Lähtöhinta
7 000 SEK