SKRIVBORD, sengustavianskt provinsarbete. 1800-tal.

Raka ben med godronnerad låda. Turkost underrede, betsad skiva. L 88, b 54, h 76. Nyckel finns.

Lås saknas, bruksslitage, senare bemålning. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
1 500 SEK