MATTA, rölakan. "Octandria" Märta Måås- Fjetterström. 202 x 115.

Beige med ljusblå rutor.

Slitage, smutsig, slitna kosrtsidor, smärre skador.

Muut tiedot

Inköpt på Föreningen Svensk Hemslöjd U.P.A.
Mars 1949 för 364 kr. Orginalkvitto medföljer.

Lähtöhinta
2 000 SEK