KAFFEKOPPAR, 2 st samt GRÄDDKANNA, porslin, Qianlong, Kina, 1700-tal.

Kaffekoppar med dekor i kinesisk imari, gräddkanna med svängd form och handtag. H 8-10.

Slitage, nagg, ett fat med spricka, en kopp med lagningar. En kopp ej ursprunglig till fat.

Lähtöhinta
1 200 SEK