DRYCKESSCHATULL, boule-typ 1900-tal.

Rak form, svept front. Inläggningar av bland annat pärlemor och mässing. Inredning med fack för karaffer och glas. Nyckel finns. L 30, b 22, h 26.
3 senare karaffer och 15 senare glas medföljer.

Slitage. Sprickor. Skador och lösa delar i inredningen.

Lähtöhinta
3 000 SEK