VINKYLARE, regencystil, England omkring 1900.

Mahogny, äggformad med trägaller, mässingsinsats, dekor av lejonmaskaroner i mässing samt kedjor. Tripodfot med hyllplan. H 86.

Slitage, skador på spjälor. Dekorbit medföljer.

Lähtöhinta
4 000 SEK