216216

GOLVUR, 1700-talets slut.

GOLVUR, 1700-talets slut.

Vitmålad. Rak form med svängt krön. Målad blomsterdekor. Märkt ABS GLD 1783. Urtavlan märkt Magnus Engwall. H 207.

Lod saknas. Senare bemålning. Slitage. Skador. Spräckt glas. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
1 500 SEK