BESTICKSERVISDELAR, 38 st, troligen silver och underhaltigt, stämplat 800. Rokokostil, 1900-talets andra hälft. Totalvikt exklusive knivar ca 1490 gram.

12 matgafflar, 12 matskedar, 12 kaffeskedar, serveringsgaffel, serveringssked. 12 matknivar i nysilver modell "Engelsk snäck" medföljer.

Slitage, en matsked med djupa hack.

Lähtöhinta
4 000 SEK