KARMSTOLAR ett par, BRUNO MATHSSON, "Mina", Mathsson International, Värnamo. 1900-talets sista kvartal.

Stomme i bok, klädda i canvastyg med flätad dekor.

Smutsig klädsel samt bruksslitage.

Lähtöhinta
5 000 SEK