MATTA. "Dukater". Rölakan. Signerad MMF (Märta Måås-Fjetterström). 279 x 221 cm.

Komponerad 1924. Tillverkad före 1942.

Något ställvis hårt slitage, fläckar, smärre skador och hål. Något skadade sidor, ställvis skadade fransar, många saknas.

Lähtöhinta
12 500 SEK