VAS, LOCKSKÅL SAMT FAT, stengods, Gunnar Nylund, Rörstrand.

Bruna glasyrer. Balusterformad vas. Hexagonal lockskål med lockknopp i form av ekorre. Bumerangformat prydnadsfat. H 2-33.

Smärre repor. På lockskålen större nagg vid kantmynningen.

Lähtöhinta
1 600 SEK