BÄGARE, 2st silver, bl.a. Borgila. Tot vikt ca 250 gram.

Konande bägare på rund fot, CG Hallberg Stockholm 1927. H 14,5. Bägare med rund fot och cuppa. Mitt med blomsterdekor. Atelier Borgila, otydl årsbokstav. H 7.

Slitage. Smärre repor.

Lähtöhinta
1 200 SEK