220402

VÄGGPENDYL, sengustaviansk, Israel Dahlström, 1800-talets första kvartal.

Bronserad samt förgylld, skuren dekor. krönande putti, flankerande lyror. L 47, h 84. Pendel medföljer. Nyckel finns.

Flertalet lösa dekordelar vilka medföljer. Slitage, sprickor. Renoverad samt kompletterad. Möjligen ej komplett. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
7 000 SEK