Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:

SERVISDELAR, 34 st, porslin, "Huangho", Rörstrand, 1892-1926.

Blå underglasyrdekor på åttkantig form. 9 tallrikar, 12 djupa tallrikar, 5 + 6 assietter, underfat till terrin samt serveringsfat, l 37,5.

Krackelyr, tillverkningsdefekter, nagg, sprickor, missfärgningar.

Lähtöhinta
1 000 SEK