TE- OCH KAFFESERVIS, 19 delar. Benporslin, "Tahiti", Stig Lindberg, Gustavsberg, 1970-tal.

Benporslin med tryckt polykrom blomsterdekor. 3 tekoppar med fat, 16 assietter. 5 kaffekoppar utan fat medföljer.

Obetydligt slitage. Två assietter med genomgående hårsprickor.

Lähtöhinta
2 000 SEK