SEKRETÄR, nyrokoko, 1800-tal.

SEKRETÄR, nyrokoko, 1800-tal.

Rotfanérad med mässingsbeslag. Svängda ben och välvd front. Snedklaff med bakomliggande lådinredning. 3 lådor. L 94, b 44, h 103. Nyckel finns.

Slitage, repor, smärre fanérsprickor. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
2 000 SEK