Jacobo Bassano

(Italia, 1510-1592)
Jacobo Bassano
(Italia, 1510-1592)

JACOBO BASSANO, hans art. Olja på uppfodrad duk. 1700/1800-tal.

Landskap med Mercurius. 101 x 81.

Slitage och skador. Färgbortfall, krackelerad. Ramen med skador och lagningar.

Lähtöhinta
8 000 SEK