SNEDKLAFFBYRÅ, gustavianskt provinsarbete, 1700/1800-tal.

Ekfanerad, klaff med innanför liggande inredning av 6 små lådor. Tre lådor nedre del. L 130, b 60, h 83. Nyckel finns.

Slitager, repor, sprickor, nyckel finns men med annan passform. Höger klaffstöd sitter fast. Avainet sisältyvät.

Alkuperä - Provenienssi

Bernshammar.

Lähtöhinta
8 000 SEK