BORD, Nordiska Kompaniet. 1933.

Betsad björk, glas och mässing. Brickmärkt R37199 C26860 Diam 70, H 75.

Repor. Slitage.

Alkuperä - Provenienssi

Beställningsvara till G Wirström, 12 april 1933 under Axel Einar Hjorts tid som konstnärlig ledare. Betsad björk, glas och mässing.

Lähtöhinta
6 000 SEK