Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
223689

GOLVUR, London, 1800-tal.

GOLVUR, London, 1800-tal.

Fanerat med mahogny. Rak form, flankerat av hörnkolonetter med mässingsbeslag. Lod och pendel medföljer. Urtavla otydligt märkt. H 230. Nyckel finns.

Slitage, repor, sprickor, vissa beslagsds delar saknad. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
4 000 SEK