KARMSTOLAR, ett par, empire, Ryssland/Baltikum, 1800-talets första hälft.

Mahogny. Skuren dekor, voluter på armlänen. Svagt svängda ben. Klädd och stoppad sits i mörkblått tyg.

Slitage. Fläckar.

Lähtöhinta
4 000 SEK