FOTOGENLAMPA, empirestil, tidigt 1900-tal.

Brons, metall. Fot i form av kolonnbas med dekor av antikiserande figurscener, fötter i form av tre sfinxer. Behållare i slipat klarglas. H 32-58.

Slitage. Anlöpningar. Möjligen senare kupa.

Lähtöhinta
2 000 SEK