CHIFFONJE, senempire, 1800-talets andra hälft.

Mahogny. Skrivinredning bakom klaff, 3 lådor. Skuren dekor. Beslag av trä. L 98, b 52, h 136. Nyckel finns.

Slitage. Fanérskador. Beslag till klaffen saknas. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
2 500 SEK