SKRIVBORDSSTOL, "Sjuan", Arne Jacobsen, Fritz Hansen, Danmark 1950-tal.

Benställning i metall med hjul. Klädd i svart läder.

Lädret med slitage och sprickor. Benställningen oxiderad.

Lähtöhinta
5 000 SEK