STOL, gustaviansk provins, Sverige sent 1700-tal.

Vitmålad. Genombruten rygg, axknippe. Kopplade ben, H-kryss. Lös stoppad rygg.

Slitage. Kraftigt färgbortfall främst på ryggbrickans kant. Skador.

Lähtöhinta
1 500 SEK