22913
SKÅP MED VITRINER, 1800-talets slut, tillverkat av H C Wolbrandt i Hamburg.
SkÅp med vitriner, 1800-talets slut, tillverkat av h c wolbrandt i hamburg.

Tre sektioner, varav två flankerande vitrinskåp, riklig skuren dekor med div. bladband, ugglor, mansgestalter, kolonner med vridna godronner, etsade glasrutor, lucka/dokumenthållare med bakomliggande utdragbara fack. L 235, b 83, h 228.

Lagningar, skador.

Jälleenmyyntikorvaus: Ei
Sijainti:
Lisätietoja

Enligt uppgift gjordes ritningar av Herman Robert Bichweiler som samarbetade med Wolbrandt 1872-1877.

Mitä kuljetus maksaa?

Paketointi ja vakuutus

Miten tilaan kuljetuksen?

Huutokaupan voittamisen jälkeen tilaat kuljetuksen Omat Sivut –osiosta.

Milloin esineeni toimitetaan?

Lähtöhinta
20 000 SEK