TELEGRAF, A.B L.M Ericsson 1900-talets början. Med telegrafnyckel.

På träplatta, mässing. L 36, b 17, h 41.

Bruksslitage.

Alkuperä - Provenienssi

Kinnareds tågstation.

Lähtöhinta
3 000 SEK