PARTI SILVER, 28 delar, 1800/1900-tal. Vikt 835 g.

Bl a servettringar, 2 st, diam ca 4 resp 4,5. Tårtspade modell Uppsala, l 23, 3 gafflar samt 3 knivar, modell Rosenholm, l 14 resp 16. Övrigt, l 9,5 - 21.

Slitage, gravyr samt bucklor.

Lähtöhinta
2 500 SEK