JARDINIERE, silver med glasinsats. K. Anderson, Stockholm. 1896. Totalsilvervikt ca 548 g.

Oval på svängda fötter. Pressad dekor av rocailler och kartuscher.
Glasinsats med slipad dekor. L 36.

Glasinsats med nagg och repor. Slitage.

Lähtöhinta
5 000 SEK