TECKNINGAR, 3 st, varav två trol. Peter Cramer (1726-1782), Danmark, 1700-tal.

Motiv från Holbergs "Den Stundesløse", 1753. Skådespelaren Gert Londemann som Oldflux. Ej sign. 8 x 12. Dräktskiss. 14,5 x 9. Dam med muff. "Natten är bättre än dagen". 21 x 17.

Fläckar.

Lähtöhinta
1 000 SEK