PARTI ARGENTA, 9 delar, stengods, Wilhelm Kåge, Gustavsberg.

2 par ljusstakar, 4 askfat samt skål med lock. Grön glasyr med silverdekor. H 12,5-17. Fatens diam 9.

Ljusstakarna med kraftiga lagningar. Slitage och skador.

Lähtöhinta
2 500 SEK