BYRÅ, sengustaviansk stil, tidigt 1900-tal.

Svartmålad, raka sidor, snedställda hörn, tre lådor med draghandtag och nyckelskyltar av mässing, marmorskiva. L 96, b 48, h 82. Nyckel finns.

Slitage, hårt renoverad med bla senare skiva. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
2 500 SEK