SKRIVBYRÅ, 1900-talets början.

Björk och björkrotsfaner, tre lådor, överst utdragbar skrivdel med skrivinredning och klaff. L 110 B 49/79 H 103. Nyckel finns.

Slitage, sprickor, fanerskador, mindre fanerlagningar, slagningar, skadade nyckelbrickor. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
1 500 SEK