SATSBORD, lackarbete, Kina. 1800-tal.

Sju delar, triangulär form. Svart lack med dekor i främst guld i form av fåglar och växtlighet. L 70, b 42, h 26,5.

Skador, färgbortfall. Slitage.

Lähtöhinta
3 000 SEK