236564

VAS, Vicke Lindstrand, glas, "Höst", Kosta, 1950-60-tal.

Ovoid med underfång med dekor av stiliserat träd i svart med polykromt färgade höstlöv. H 16.

Ej signerad. Trol andra sortering. Obetydlig kantnagg i underkant, mindre repor undertill.

Lähtöhinta
2 000 SEK